Běžné problémy a příznaky

Jak poznat problémy s klouby

Kočky jsou méně aktivní s přibývajícím věkem. Starší kočky více spí a méně se pohybují. I když vaše kočka může být na svůj věk ve skvělé kondici, sledujte, jestli se u ní neprojevují problémy s klouby.

Příčiny kýchání u koček

Občasné kýchání je u koček normální. Pokud ale kočka kýchá často, měli byste tomu věnovat pozornost.

Průjem u koček

Pokud kočka chodí na kočičí toaletu než obvykle a má řidší stolici nebo větší objem výkalů, může mít průjem.

Příčiny zvracení u koček

Většina koček občas zvrací, a pokud se jedná pouze o ojedinělé případy, nemusíte se tím znepokojovat. Občasné zvracení mívá příčiny, které nejsou závažné (např. přejedení nebo hodně pohybu bezprostředně po krmení).

Jak omezit tvorbu smotků chlupů v žaludku u koček

Kočky jsou krásná zvířata se zářivou, nádhernou a velmi čistou srstí. Kočky totiž o svou srst pečují velmi důkladně a jejím čištěním stráví hodně času. Podle studií věnují kočky čištění srsti v průměru 4 % veškerého času a 8 % času, kdy nespí nebo neodpočívají.

Jak předcházet zapáchajícímu dechu u koček

Zkažený dech (halitóza) může být důsledkem nejrůznějších zdravotních problémů. Pokud kočce velmi silně nebo nepříjemně zapáchá z ústní dutiny, poraďte se s veterinářem.

Běžné zdravotní potíže

Existuje řada běžných potíží, které mohou postihnout kteroukoliv kočku. Pokud se kočky necítí dobře, bývají často letargické a nevyhledávají kontakt s lidmi nebo ostatními zvířaty. Pokud máte starost o zdraví své kočky, poraďte se s veterinářem.

Příznaky diabetu u koček

Jednoduše řečeno se jedná o stav, kdy organismus nemůže využívat cukr jako zdroj energie. Trávicí ústrojí po jídle rozkládá stravu na jednotlivé složky. Jednou ze složek je cukr (glukóza). Organismus vstřebává glukózu z trávicího ústrojí do krevního řečiště.

Problémy se sluchem

Sluch je pro kočky mimořádně důležitým smyslem. Kočičí způsob lovu je založený na orientaci pomocí zvukových signálů.

Onemocnění ledvin

Ledviny jsou životně důležitým orgánem, který má řadu důležitých funkcí. Ledviny především filtrují z krve odpadní látky (a vylučují je močí).

Ztráta zraku u koček

Although cats are well known for their excellent eyesight, they are unfortunately not immune to vision problems including blindness. Blindness can occur suddenly but more commonly the process is so gradual that the owner may not notice any problem until their cat is unable to see. Blindness is most common in older cats.