Péče o koťata

Jak si vybrat tu správnou kočku?

Tím, že jste se rozhodli vzít si domů novou kočku, jste učinili významný a vzrušující krok! Ať už si pořizujete kočku poprvé nebo jste zkušení chovatelé, měli byste si vybrat kočku, která se k vám bude hodit.

Nové kotě v domácnosti

Rozhodli jste vzít si domů novou kočku nebo kotě? Máte již doma nějaká další zvířata? Je načase uvažovat o tom, jak kočku či kotě co nejlépe začlenit mezi ostatní zvířata.

Jak zajistit zdravý růst kotěte

Příchod nového kotěte do rodiny je radostný okamžik. Chcete si být jistí, že děláte všechno pro to, aby bylo dlouhodobě zdravé a spokojené. Uvádíme zde přehled užitečných tipů, které vám usnadní péči o kotě a společný život.

Vypadávání mléčných zubů u koťat

Koťata se rodí bez viditelných zubů. Stejně jako lidé kočky zuby hned po narození nepotřebují, protože jediným zdrojem energie a živin je pro kotě mateřské mléko.

Čipování koček

Čipování je bezpečný a trvalý způsob označení zvířat, který mimořádně zvyšuje pravděpodobnost, že se zatoulané nebo ukradené kočky vrátí ke svým majitelům.

Na co se zeptat veterináře

Ať už se jedná o akutní situaci nebo pravidelnou zdravotní prohlídku, připravte si otázky, na které se chcete veterináře zeptat ohledně vaší kočky a jejího zdraví.

Tipy pro péči o nové kotě

Je to podobné, jako když máte doma miminko nebo malé děti. Byt, kde předtím kočky nežily, musíte upravit tak, aby bylo kotě v bezpečí.

Péče o srst kotěte

Kočky jsou velmi čistotné a o svoji srst pečují skutečně důkladně. Drsný jazyk používají jako kartáč, kterým se zbavují špíny a vtírají do srsti esenciální oleje.

Jak si vybrat veterináře

Zdravá kočka prožije dlouhý a kvalitní život. Veterinář, kterého budete navštěvovat, bude léčit vaši kočku, když bude nemocná, a doporučí vám vhodnou prevenci, aby si udržela optimální kondici.