Zdravotní potíže

Vypadávání srsti u koček

Naši kočičí přátelé jsou v mnoha ohledech jedineční, a jednu z jejich předností obdivujeme nejvíc: jejich krásnou srst.

Je moje kočka alergická?

Každá kočka si občas škrábe nebo kouše kůži. Nadměrné a přetrvávající škrábání, lízání, kousání či línání mohou být příznakem alergického kožního onemocnění.

Svrab u koček

Svrab je zamoření kůže kočky parazitickými roztoči rodu Sarcoptes nebo Notoedres. U koček svrab není obvyklý, pokud se ale vyskytne, způsobuje těžké podráždění kůže a intenzivní pruritus (svědění). Nejčastěji bývají zasaženy uši.

Kožní problémy u koček

Kočky trpí kožními problémy velmi často. Vyvolávají je paraziti, alergie, bakteriální nebo kvasinkové infekce, nádory a systémová onemocnění.

Alergie na krmivo u koček

Alergie na krmivo je u koček vzácná a obvykle jde o reakci na jeden zdroj bílkoviny v konkrétním krmivu, který spouští alergickou zánětlivou odpověď organismu. Alergii na krmivo nesmíme zaměňovat s častější "nesnášenlivostí krmiva", která je méně závažná a vyvolává naprosto odlišný fyziologický proces.

Vypadávání srsti u koček

Alopecie (vypadávání srsti) je u koček vzácná, občas se však z různých důvodů vyskytuje – nejčastěji kvůli nadměrnému olizování srsti (to samo o sobě může poukazovat na kožní problémy nebo přítomnost parazitů).

Březost u koček

O kočkách je známo, že se velmi snadno rozmnožují. Může se dokonce stát, že nekastrovaná kočka porodí koťata, aniž by si její majitel vůbec všiml, že byla březí!