VŠEOBECNÉ OTÁZKY

OTÁZKY OHLEDNĚ INOVOVANÝCH RECEPTUR

OTÁZKY OHLEDNĚ SORTIMENTU PURINA® PRO PLAN® PRO PSY

VŠEOBECNÉ OTÁZKY

Proč jste změnili vše u krmiva PURINA® PRO PLAN® pro psy?

Očekávání majitelů psů se vyvíjí a společnost PURINA® neustále hledá způsob, jak zlepšit své produkty, aby měly pro psy smysluplný přínos. Rozhodli jsme se, že nastal čas přehodnotit celý sortiment krmiv PURINA® PRO PLAN® pro psy, abychom mohli lépe naplnit očekávání majitelů psů a ujistit se, že složení našich receptur odpovídá nejnovějším vědeckým poznatkům, které pomáhají podpořit zdraví psů. Během několika posledních let jsme pracovali na tom, abychom zjistili, co majitelé psů očekávají od tzv. „pokrokové moderní výživy“ pro psy. Naše zjištění bylo jednoznačné. Pro majitele psů je nejdůležitější, aby krmivo, které podávají, přinášelo psovi jasné a viditelné přínosy pro jeho zdraví. Inovované receptury zřetelně komunikují tyto přínosy a byly optimalizovány tak, aby jejich přínos pro zdraví byl co největší.

OPTINUTRITION poskytuje psům dlouhodobé zdravotní benefity po celý jejich život

OPTISTART® podporuje přirozenou obranyschopnost štěňat pro optimální start do života

OPTIHEALTH™ podporuje celkové zdraví dospělých psů a pomáhá jim udržet se v dobré kondici (vysoce kvalitní suroviny dodávají klíčové živiny, jako jsou bílkoviny a specifické omega-3 mastné kyseliny ve vyšším než minimálním množství, a vyváženou hladinu energie podle individuálních potřeb psů)

OPTIDERMA™ podporuje zdravou kůži, krásnou a lesklou srst u štěňat i dospělých psů (vybrané zdroje bílkovin, specifické omega-3 mastné kyseliny a odpovídající hladina bílkovin)

OPTIDIGEST™ pro zdravé trávení štěňat i dospělých psů (vysoce stravitelná receptura a vybraná prebiotika s klinicky ověřenou účinností na zlepšení rovnováhy střevní mikroflóry)

OPTIWEIGHT™ pro účinné a zdravé snižování hmotnosti a udržení zdravé hmotnosti u dospělých psů (nízký obsah tuku, vysoký obsah bílkovin a odpovídající obsah vlákniny při zachování chutnosti receptury)

OPTIPOWER™ pro dlouhotrvající výkon u dospělých aktivních psů (klíčové živiny, které zvyšují vytrvalost a podporují rychlou obnovu svalů, vysoký obsah bílkovin, vysoký obsah energie a obsah omega-3 mastných kyselin pro podporu kloubů)

OPTIAGE™ zlepšuje mozkové funkce u stárnoucích psů

Změnily se receptury krmiva PURINA® PRO PLAN® pro psy? Proč?

Ano, všechny receptury krmiva PURINA® PRO PLAN® pro psy byly změněny.

Očekávání majitelů psů se vyvíjí a společnost PURINA® neustále hledá způsob, jak zlepšit své produkty, aby měly pro psy smysluplný přínos. Rozhodli jsme se, že nastal čas přehodnotit celý sortiment krmiv PURINA® PRO PLAN® pro psy, abychom mohli lépe naplnit očekávání majitelů psů a ujistit se, že složení našich receptur odpovídá nejnovějším vědeckým poznatkům, které pomáhají podpořit zdraví psů.

Během několika posledních let jsme pracovali na tom, abychom zjistili, co majitelé psů očekávají od tzv. „pokrokové moderní výživy“ pro psy. Naše zjištění bylo jednoznačné. Pro majitele psů je nejdůležitější, aby krmivo, které podávají, přinášelo psovi jasné a viditelné přínosy pro jeho zdraví. V inovovaných recepturách byla každá jednotlivá živina specificky vybrána a její hladina optimalizována tak, aby poskytovala psům jasné zdravotní benefity a pomáhala jim udržet se v dobré kondici po celý jejich život.

Kdy bude inovovaný sortiment krmiv PURINA® PRO PLAN® pro psy dostupný na trhu?

Inovované výrobky budou na trh přicházet postupně od 1. července 2015

Ovlivnily změny v recepturách krmiva PURINA® PRO PLAN® pro psy jejich stravitelnost?

Ne. Ačkoli se receptury mírně změnily, dosáhly jsme u výrobků výborných výsledků, jak u stravitelnosti, tak u kvality a konzistence stolice. Při přechodu na inovované krmivo neočekáváme žádné změny. Nicméně, každý pes je jiný a měl by být posuzován individuálně.

Pokud je pes krmen současnou recepturou krmiva PURINA® PRO PLAN® pro psy je nutné při přechodu na inovovanou recepturu přidávat krmivo postupně nebo stačí jednoduše přejít?

Je to velmi individuální a záleží na každém psovi, jak změnu přijme. Díky vysoké kvalitě a stravitelnosti produktu nebylo u většiny psů nutné přecházet na inovované krmivo postupně. Nicméně pokud má váš pes citlivé trávení, je náchylný k podrážení žaludku, nebo si jednoduše nejste jistí, bude nejlepší, pokud na inovované krmivo přejdete postupně – jen pro jistotu.

Změnily se doporučené krmné dávky?

Ano, mohly se mírně změnit v závislosti na jednotlivých inovovaných recepturách. Navíc, pro větší přesnost, nyní uvádíme krmné návody rozdělené podle úrovně aktivity psa. Tyto krmné návody jsou uvedeny na inovovaných obalech krmiva PURINA® PRO PLAN® pro psy.

Změnila se velikost granulí?

Ne, velikost granulí se nezměnila a zůstává u všech receptur stejná jako u současného krmiva PRO PLAN®

Proč se změnili obaly?

Během několika posledních let jsme pracovali na tom, abychom zjistili, co majitelé psů očekávají od tzv. „pokrokové moderní výživy“ pro psy. Naše zjištění bylo jednoznačné. Pro majitele psů je nejdůležitější, aby krmivo, které podávají, přinášelo psovi jasné a viditelné přínosy pro jeho zdraví. Věříme, že nové obaly vám pomohou usnadnit výběr vhodného produktu přesně pro vašeho psa v závislosti na velikosti plemene, věku a jeho nutričních potřebách. Každý produkt má na přední straně obalu jasně a zřetelně popsány hlavní přínosy krmiva tak, aby vám obal pomohl usnadnit výběr vhodného produktu přesně pro vašeho psa.

Změnilo se nějak dělení krmiv PURINA® PRO PLAN® pro psy?

Ano, struktura rozdělení krmiv byla změněna tak, aby lépe splňovala potřeby majitelů psů a usnadnila jim výběr produktu vhodného přesně pro potřeby jejich psa.

Řada krmiv je nyní rozdělena podle velikosti psa na:

  • - Small a Mini (pro psy o hmotnosti 1-10 kg)
  • - Medium (pro psy o hmotnosti 10-25 kg)
  • - Large (pro psy o hmotnosti nad 25 kg)

Pro výběr vhodného produktu pro vašeho psa:

  • 1. Zvolte velikost vašeho psa
  • 2. Zvolte životní stadium vašeho psa
  • 3. Zvolte nutriční potřeby vašeho psa

Na našich webových stránkách je k dispozici návod, který vám pomůže vybrat vhodné krmivo PURINA® PRO PLAN® pro vašeho psa.

V případě jakýchkoliv nejasností prosím kontaktujte naši spotřebitelskou linku : 800 135 135

Zvýšila se cena výrobků PURINA® PRO PLAN® pro psy?

Ne, u naší inovované řady krmiv PURINA® PRO PLAN® pro psy nedošlo ke zvýšení ceny. Pokud u některých produktů došlo ke změně velikosti balení, cena za kilogram krmiva zůstala stejná. Nemůžeme však ovlivnit ceny, za které produkty nakupujete od svého prodejce, takže pokud se cena někde změnila, není to v naší kompetenci.

Kde se vyrábí krmiva PURINA® PRO PLAN® pro psy?

Původ krmiv PURINA® PRO PLAN® pro psy se nemění. Konkrétní kód výrobního závodu si můžete ověřit na pytli společně s údaji o šarži a minimální trvanlivosti výrobku.

Krmivo určené pro náš trh se vyrábí pouze v závodech v Itáli/Portogruaro: ABP94PETPP3 a Francii/Montfort: FR 27 413 001.

OTÁZKY OHLEDNĚ INOVOVANÝCH RECEPTUR

Proč se u některých receptur PURINA® PRO PLAN® změnil obsah kuřete?

Obsah vysoce kvalitních kousků čerstvého/zmraženého kuřete/lososa byl v některých našich recepturách lehce snížen ze 14 -21 % na 14-18 %.

Použití 14 – 18 % čerstvého zmraženého/kuřete jako jednoho ze zdrojů živočišných bílkovin prokazatelně přináší:

vyšší stravitelnost bílkovin

vyšší stravitelnost tuku

lepší absorpci esenciálních mastných kyselin

vyšší biologická dostupnost některých aminokyselin např. lysin a arginin

Celkový obsah (%) živočišných bílkovin v inovovaných recepturách PRO PLAN® se nemění, mění se pouze poměr mezi čerstvým/mraženým masem a drůbeží moučkou.

Navýšení obsahu čerstvého masa nepřináší psům další benefity, naopak neumožňuje optimální rovnováhu mezi všemi aspekty produktu.

Proč již krmiva PURINA® PRO PLAN® pro psy neobsahují jehněčí/krůtí receptury?

Očekávání majitelů psů se vyvíjejí a během několika posledních let jsme zjistili, že příchuť krmiva není to, o co se majitelé psů zajímají. V podstatě nejdůležitějším faktorem pro ně je, aby krmivo poskytovalo psům jasné a viditelné přínosy pro jejich zdraví a mohli si společný život se svými mazlíčky užít co nejdéle.

I když je jehněčí dobrým zdrojem bílkovin, kuře má ve skutečnosti lepší složení z pohledu esenciálních (nepostradatelných) aminokyselin. Poskytuje více limitujících aminokyselin, jako jsou arginin, lysin, methionin, histidin a tryptofan. Vyšší obsah esenciálních aminokyselin pomáhá psům lépe si udržet svalovou hmotu.

Proč jste přidali do receptur sóju?

Sója je považována humánními i veterinárními specialisty na výživu za velmi hodnotnou složku. Ve výživě psů má několik vynikajících vlastností, jako jsou:

  • - Vysoká stravitelnost
  • - Vysoký obsah bílkovin s obsahem většiny esenciálních mastných kyselin
  • - Vynikající zdroj omega-3 mastných kyselin (jako např. kyselina linoleová)
  • - Vynikající zdroj vlákniny

Díky těmto vlastnostem byla sója vybrána jako dobrý zdroj bílkovin a je nyní obsažena v produktech PURINA® PRO PLAN® pro psy.

Je sója potenciální alergen?

Jakákoli složka obsahující podstatný podíl bílkovin může být potenciálním alergenem. Vědecká literatura uvádí, že sója je odpovědná pouze za 6 % negativních reakcí na krmivo.

Je rovněž třeba zmínit, že výskyt alergií na krmivo u psů je velmi nízký, i když v obecném vnímání jsou považovány za běžný zdravotní problém (např. alergie na krmivo jsou odpovědné za méně než 1 % kožních obtíží, které jsou diagnostikovány veterinárními lékaři).

Co je čekanka? Jaký je obsah čekanky v recepturách PURINA® PRO PLAN® pro psy s citlivým trávením – Sensitive Digestion?

Kořen čekanky je zdrojem vlákniny s prebiotickými vlastnostmi. Tato vláknina je fermentována v tlustém střevě a pomáhá udržet střevo zdravé.

Pro zlepšení rovnováhy střevní mikroflóry a zdravější trávicí trakt obsahují receptury PURINA® PRO PLAN® pro psy Sensitive Digestion (Medium Puppy Sensitive Digestion, Medium Adult Sensitive Digestion) 1 % sušeného kořene čekanky, jako zdroje přírodního prebiotika – inulinu.

Proč byl probifidus nahrazen čekankou (prebiotikum) v recepturách PURINA® PRO PLAN® pro psy s citlivým trávením - Sensitive Digestion?

Název „probifidus“ nebyl pro majitele psů příliš srozumitelný. Čekanka je obecně uznávaným přírodním prebiotikem, které prokazatelně pomáhá zlepšit rovnováhu střevní mikroflóry a podporuje zdraví střev.

Používáte v recepturách geneticky modifikované suroviny?

Ne, nenakupujeme geneticky modifikované složky a naši dodavatelé kontrolují původ vstupních surovin, které používáme v našich recepturách.

OTÁZKY OHLEDNĚ SORTIMENTU PURINA® PRO PLAN® PRO PSY

Mám psa velkého plemene (štěně, dospělý pes) s citlivým trávením/kůží, dříve jsem krmil Adult Dog Digestion nebo Adult Dog Sensitive s lososem. Nyní je ale na těchto krmivech uvedeno, že jsou určena pro psy středních plemen, jsou tato krmiva i nadále vhodná pro mého psa velkého plemene?

Ano, všechny receptury pro dospělé psy jsou kompletními a vyváženými krmivy pro psy všech velikostí.

Je v pořádku, pokud budu psa malého nebo naopak velkého plemene krmit recepturou určenou pro psy středních plemen?

Ano, všechny receptury pro dospělé psy jsou kompletními a vyváženými krmivy pro psy všech velikostí.

Proč je na recepturách Performance a Light/Sterilised uvedeno, že jsou určena pro psy všech velikostí? Proč nebyl tento přístup použit konzistentně i u ostatních receptur?

Ačkoli se snažíme splnit potřeby co nejvíce psů, je rovněž potřeba, aby byla zajištěna dostatečná poptávka po určitém typu produktu, než ho zařadíme do sortimentu. To je důležité, abychom mohli nabídnout produkt za cenu, která bude pro majitele psů akceptovatelná.

Receptury Light/Sterilised & Performance nebylo možné uvést ve všech velikostních kategoriích z důvodu malé poptávky. Nicméně, dospěli psi, kteří potřebují krmivo pro úpravu tělesné hmotnosti nebo pro výkon, mají stejné nutriční požadavky bez ohledu na jejich velikost.

Dopřejte vašemu novému štěněti báječný start do života

PODOBNÉ PRODUKTY


PURINA® PRO PLAN® Dog Large Puppy Athletic with OPTISTART®

Kompletní krmivo pro štěňata velkých plemen atletického typu. Také vhodné pro březí/kojící feny.

PURINA® PRO PLAN® Medium Puppy Optiderma pro citlivou kůži

Kompletní krmivo pro štěňata středních plemen s citlivou kůží. Také vhodné pro březí/kojící feny.