Udržování jeho krásné kůže a srsti

Jeho první obranou je zdravá kůže

Bez ohledu na věk, plemeno a pohlaví, kůže psa má několik zásadních funkcí pro jeho zdraví. Představuje 24 % tělesné hmotnosti štěněte, 13 % hmotnosti dospělého psa a poskytuje životně důležitou ochrannou vrstvu, která tvoří první obranu proti škodlivým vlivům okolního světa. Hladká a zdravá kůže také lépe drží srst vašeho psa a pomáhá rychlejšímu hojení drobných poranění. A proto je pro jeho dobré zdraví důležité udržet kůži zdravou.

Sledování příznaků citlivé kůže

Vnější vzhled vašeho psa patří mezi nejlepší ukazatele jeho zdraví a pohody. Pokud máte pochybnosti, měli byste nejprve navštívit veterinárního lékaře, který vám může pomoci najít příčinu případného onemocnění. Pokud si však budete všímat, jak váš pes reaguje na nejrůznější vnější faktory, pomůže vám to určit zdroj citlivosti nebo alergie.

Může být alergický

Svědění kůže často způsobují alergie. Alergie může vyvolat vdechnutí nebo požití nejrůznějších alergenů nebo kontakt s nimi, od blešího kousnutí a roztočů po určité potraviny. Veterinář bude schopen pomoci rozpoznat alergie.

Faktory, které mohou způsobit citlivou kůži

Sezónní faktory: Slunce, vítr, sníh, déšť, zima, teplo.
Faktory životního prostředí: Nečistota, prach, znečišťující látky.
Další faktory: Stres, suchá kůže, obezita.

Naše inovace

PODOBNÉ PRODUKTY


PURINA® PRO PLAN® SMALL & MINI ADULT 9+ OPTIAGE

Kompletní krmivo pro psy malých a mini plemen starší 9 let.

PURINA® PRO PLAN® LARGE ADULT ATHLETIC OPTIDERMA PRO CITLIVOU KŮŽI

Kompletní krmivo pro dospělé psy velkých plemen atletického typu s citlivou kůží