4 kroky k optimální tělesné hmotnosti

Dosažení jeho optimální hmotnosti může stát hodně úsilí. Vy to ale zvládnete! Stačí následovat tyto čtyři klíčové kroky a dočkáte se odměny v podobě dynamičtějšího společného života.

1. Krmte ho zdravě

Když váš pes podstupuje redukční dietu, podávejte mu dvě nebo tři menší porce, místo jedné větší. Tyto dávky rovnoměrně rozložené po celý den mu budou bránit v pocitu hladu.

Krmivo mu přesně odměřujte. Vyhněte se překrmování. Krmiva Purina® PRO PLAN® mají na obalech uvedeny podrobné krmné návody. Snažte se nekrmit ho zbytky. To přidává mnoho nežádoucích kalorií v nesprávné nutriční podobě. K tomuto zlozvyku může přispívat rodina a přátelé. Proto je informujte o programu zdravé redukční diety vašeho psa.

Typy pro odměňování

Odměňování je součástí vztahu s vaším psem. Představují ale pro vašeho psa skryté kalorie, a proto je třeba dodržet pár zásad:

• Nepodávejte mu tučné odměnky
• Snažte se používat menší velikosti odměnek nebo zdravější sušenky PRO PLAN® Light Biscuits
• Vytvořte si představu o denní dávce odměnek „odměňovací krabičku“. Vždy když odměníte vašeho psa, dejte stejnou odměnku do krabičky. Uděláte si tak lepší představu o množství odměnek, které mu dáváte
• Pokud váš pes prosí o odměnu, zkuste mu místo toho věnovat vaši pozornost. Hra ho rozptýlí, ušetříte ho příjmu nadbytečných kalorií a užijete si s ním více zábavy

2. Získávejte energii pohybem

Ať už se procházíte po lese nebo aportujete v parku, pohyb a hra jsou životně důležité pro váš vzájemný vztah. Jde o zábavný způsob, jak pomoci psovi udržet optimální hmotnost, a skvělá příležitost k utužování vazeb a zábavě v přírodě. Různorodost je kořením života, proto zkuste oživovat rutinní cvičení následujícími způsoby: Používejte hračky, které přinesou do vašich procházek více zábavy

Pokud rád přináší míčky, zkuste použít tenisovou raketu, abyste míček odpálili dále a pes mohl více běhat.-

Zkuste chodit na procházky s jinými majiteli psů a jejich psy

Skupiny psů a jejich majitelů pak většinou chodí na delší procházky. Váš pes si možná najde další kamarády na hraní. Psi, kteří si spolu hrají, spálí více kalorií.

4step

Zkuste měnit vaše procházky

Je jedno zda změníte vaši cestu nebo vaše tempo z poklidné procházky na rychlejší.

Nezapomeňte, že pokud je váš pes starší nebo má problémy s klouby, jsou i jeho pohybové možnosti omezené. Poraďte se se svým veterinárním lékařem jaká intenzita cvičení je pro vašeho psa nejvhodnější. 

3. Sledujte tělesnou hmotnost

Díky stanovení cílů redukční diety bude sledování úspěchů vašeho psa snazší a zábavnější. Zkuste si průběžně sestavovat graf změn hmotnosti vašeho psa, obvodu jeho pasu a sledování jeho kondice pomocí Hodnocení tělesné kondice.

Rozumné je naplánovat 2% pokles hmotnosti za týden. Sdílejte vytčený cíl se svým psem a průběžně ho odměňujte například novou miskou nebo hračkou. Na oficiálnějším, přesnějším hodnocení se domluvte s veterinárním lékařem.

4. Nevzdávejte to

Hubnutí je pro psa, stejně jako pro člověka, postupný proces. Nenechte se tím odradit – Vy ani Váš pes. Postupné hubnutí je zdravé a je větší pravděpodobnost, že se hmotnost znovu nezvýší. S podporou veterináře, krmiv PRO PLAN® a nového způsobu cvičení bude váš pes šťastný a zdravý, aby si mohl svůj báječný svět užívat déle.

Rychlé tipy pro kontrolu tělesné hmotnosti

• Místo jídla mu věnujte lásku a pozornost
• Odměňujte pouze s přihlédnutím k celkovému dennímu příjmu kalorií
• Volte pomalejší způsob redukce hmotnosti
• Hrajte si a cvičte. Čím více tím lépe.

Ukáže vám rozdíl

Již v průběhu redukce hmotnosti můžete očekávat zlepšení vašeho vzájemného vztahu, protože strávíte více času společnými aktivitami.

Ukáže vám:

• Díky větší pohyblivosti můžete společně dělat více věcí
• Větší hravost pro maximální zábavu
• Větší hravost pro maximální zábavu
• Více cvičení a objevování bez zadýchávání
• Díky štíhlé tělesné kondici se bude cítit stejně dobře jako vypadat

Kousání a žvýkání štěňat

PODOBNÉ PRODUKTY


PRO PLAN® MEDIUM A LARGE ADULT 7+ Sensitive Skin s OPTIDERMA

Kompletní krmivo pro psy všech velikostí starší 7 let s citlivou kůží.

PURINA® PRO PLAN® Medium Puppy Optiderma pro citlivou kůži

Kompletní krmivo pro štěňata středních plemen s citlivou kůží. Také vhodné pro březí/kojící feny.